Chciałbyś kupić swojego konia? Koniecznie musisz najpierw zakupić poradnik o tytule „Mój pierwszy Koń”. Za wiele na świecie jest źle dobranych par jeździec/koń. Większość ludzi, związanych ze światem końskim praktycznie w każdej stajni dostrzeże mieszankę złych cech w parze. Problem ten rozpoczyna się od kupujących konie, którzy nabyli rumaka, nie będąc na niego właściwie gotowym. Czasem było to chwilowe zauroczenie jeździectwem, które tak błyskawicznie, jak się pojawiło, tak szybko umarło. Również często była to też sytuacja finansowa, która przerosła nowych właścicieli konia. Nie była na tyle ugruntowana, aby rozważać koński. Czasami chodzi też o nieodpowiednie dopasowanie charakterów, z czego rodzą się konflikty. Czasami także bywa, że klienci nabywają chore konie. Ludzie, którzy wydają tysiące złotych, nie robią podstawowych badań lekarskich. To widać w każdej stajni.

Czasami też nowy posiadacz konia zakocha się od pierwszego wejrzenia w oglądanym rumaku. Co, że rumak jest źle dopasowany wzrostem. Co, że rumak rusza się tak, jakby każda jego noga żyła innym, własnym życiem. Co, żekoń jest w „typie ujeżdżeniowym” i potyka się o każdy leżący drąg, gdy szukaliśmy konia do skoków. Cóż, że koń temperamentem i charakterem nie odpowiada temu właścicielowi. Wszak posiada takie cudowne skarpetki, latarnię i zapleciony ogonek. A także piękne umaszczenie. Takie sytuacje widzimy na co dzień. Brak jest stajni, jakiej byśmy nie odwiedzili, gdzie nie znajdzie się takiego wierzchowca albo takiego jeźdźca. Dlatego właśnie powstał ten przewodnik. Żeby uświadamiać przyszłych właścicieli wierzchowców, pomóc im w podejmowaniu świadomych decyzji o kupnie tego zwierzęcia i zabraniu na siebie 500kg obowiązku. I do nich kierowana jest niniejsza publikacja. Do osób, które nabywają swojego pierwszego wierzchowca. Aby przeprowadzić za rękę poprzez wszystkie procedury kupna wierzchowca i by pokazywać, z czym to się wiąże. Aby pokazać jak to wygląda.

I najważniejsze, aby studzić emocje, bo decyzja o kupnie konia musi być chłodna i wykalkulowana. Brzmi brutalnie? Tak właśnie jest. Zapraszam do zapoznania się z publikacją wszystkich, którzy chcą świadomie kupić swojego pierwszego konia wierzchowego. Pomożemy przejść przez wszystkie etapy podjęcia świadomej decyzji o zakupie wierzchowca i cały proces zakupu. Książka dla kupujących swojego pierwszego wierzchowca pod tytułem „Mój pierwszy Koń” jest do nabycia w serwisie http://zakupkonia.pl w wersji papierowej oraz wersji elektronicznej e-book. Zapytaj także o tę książkę w najlepszych sklepach jeździeckich oraz księgarniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *